آخرین مطلب, صنعت

۳ راه برای تیز کردن چاقو

اگر چاقوی آشپزخانه شما بجای برش دادن گوجه فرنگی آن را له می کند،یا هنگام برش پیاز روی آن سر می خورد،وقت آن رسیده به فکر تیز کردن چاقو باشید!

چه از تیز کن های دستی استفاده کنید یا برقی، یا بتوانید با استفاده از سنگ آن را تیز کنید، این کار مهارتی لازم دارد که باید هر آشپزی آن را بلد باشد.

چاقوی آشپزخانه

فواید داشتن یک چاقوی تیز

یک چاقوی تیز به راحتی سبزیجات را برش می دهد، گوشت را با دقت و سرعت خرد می کند. دو مزیت اصلی برای داشتن یک چاقوی تیز وجود دارد:

ایمنی: چاقوی تیز، یک چاقوی مطمئن است.چاقویی که کند باشد امکان دارد لیز بخورد و بجای پیاز انگشت شما را ببرد!

دقت: یک چاقوی تیز برش های دقیقی می زند. نحوه برش غذا بر مدت پخت آن موثر است. بنابراین مهم است که غذا را به قطعات یکسان تقسیم کنید تا با سرعت یکسانی پخته شوند.

۳ راه تست تیز بودن چاقو

  1. تست کاغذ: یک چاقوی تیز باید به راحتی کاغذ را برش دهد.
  2. تست گوجه فرنگی: گوجه فرنگی دارای پوست سفتی است ولی داخل آن نرم می باشد. در نتیجه یک چاقوی کند قبل از آن که پوست آن را برش دهد باعث له شدن آن خواهد شد.
  3. تست پیاز: سعی کنید پوست پیاز را ببرید. یک چاقوی کند نمی تواند پوست پیاز را برش دهد.

۳ راه برای تیز کردن چاقو

تیز کردن چاقو فرآیند جدا کردن فلز از لبه چاقو برای بدست آوردن یک لبه جدید و تیز است. ۳ راه برای تیز کردن چاقوی شما وجود دارد:

چاقو تیزکن دستی

چاقو تیز کن دستی ارزان ترین و ساده ترین راه برای تیز کردن چاقوهای آشپزخانه شما است. این وسیله دارای دو شیار است، یکی برای تیز کردن و دیگر برای جلا دادن لبه چاقو.

چاقو تیز کن برقی

این وسیله شبیه چاقو تیز کن دستی است، با همان شیار ها اما با این تفاوت که ساینده ها به کمک یک موتور روی تیغه شما می چرخند و به سرعت آن را تیز می کنند.

سنگ چاقو تیز کن

یک بلوک مستطیل شکل که یک طرف آن سنگ ریزه درشت و طرف دیگر دارای سنگ ریزه ظریف است و می تواند تیغه چاقو را با دقت و ظرافت تمام تیز کند.

نحوه استفاده از چاقو تیز کن دستی

با فشاری یک نواخت چاقو را سه تا شش بار داخل شیار چاقو تیز کن، از پاشنه تا نوک آن بکشید. درصورتی که چاقوی خیلی کندی دارید، بیشتر تلاش کنید.

چاقو تیز کن دستی

نحوه استفاده از چاقو تیز کن برقی

چاقو را به آرامی از داخل شکاف بکشید و اجازه دهید ساینده های موتور کاری که لازم است را انجام دهند. مراحل را سه تا شش بار تکرار کنید. اگر هنوز تیزی چاقو مطلوب شما نیست، می توانید این مراحل را تا زمانی که به نتیجه برسید ادامه دهید.

چاقو تیز کن برقی

نحوه استفاده از سنگ چاقو تیز کن

قبل از استفاده از سنگ، زاویه تیز کردن صحیح چاقو را مشخص کنید. بیشتر چاقوها دارای زاویه تیز کردن ۲۰ درجه هستند و بعضی از چاقو های ژاپنی باید تا زاویه ۱۵ درجه تیز شوند. اگر مطمئن نیستید، در این مورد با سازنده چاقو مشورت کنید.

ممکن است قبل از استفاده نیاز داشته باشید سنگ شما با مقداری روغن سنگ زنی آغشته گردد.

سنگ را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب فرو کنید تا هیچ حبابی باقی نماند. سنگ را از قسمتی که زبر است روی پیشخوان قرار دهید و چاقو را به نحوی روی آن با زاویه ای مناسب بگذارید تا لبه آن به سمت شما باشد.

دسته چاقو را با یک دست بگیرید و دست دیگر خود را روی سمت صاف تیغه قرار دهید و کمی فشار وارد کنید.

پاشنه چاقو را به سمت پایین سنگ به سمت خود بکشید، تیغه را در یک زاویه ثابت نگه دارید تا زمانی که نوک چاقو از لبه سنگ خارج شود. این حرکت را سه تا شش بار تکرار کنید. این کار باید مانند حرکت سر خوردن دایره ای باشد.

سنگ را برگردانید و چاقو را روی سطح نرم آن بکشید و مراحل را تکرار کنید.

سنگ چاقو تیز کن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *